זה בגלל שגלגלי עזר לא באמת מלמדים ילדים לרכוב!

 

רגע, מה?

כן, מה שקראתם. המיומנות החשובה ביותר בלימוד רכיבה על אופניים היא איזון ושמירה של שיווי משקל. גלגלי העזר נותנים לילדים את התחושה שהאופניים תמיד יציבים, ואין שום צורך לשלוט בהם – אלא רק לפדל. אז מה הפלא שברגע שמסירים את גלגלי העזר ילדים פשוט לא מצליחים לרכוב, וצריכים להתחיל את כל תהליך הלימוד מחדש? 

שיטת הלימוד שאנחנו מאמינים בה, שהפכה לפופולרית מאוד באירופה ומתחילה לתפוס תאוצה גם בישראל, לא כוללת גלגלי עזר בשום שלב. האמת היא שהם פשוט מיותרים במקרה הטוב, ומייצרים יותר נזק מתועלת במקרה הרע. זו הסיבה שבתור החנות היחידה בארץ שמתמחה באופני ילדים, אנחנו בכלל לא מוכרים גלגלי עזר!

רכיבה על אופניים בלי גלגלי עזר 

אז איך כן לומדים לרכוב?

הדרך הטובה ביותר להתחיל לרכוב היא להתנסות באופני איזון. אלה אופניים ללא פדלים, שההתקדמות בהם מתבצעת באמצעות דחיפה של הרגליים. כך הילדים יכולים ללמוד לשמור על איזון ולתמרן במהלך תנועה, בלי צורך לערב את פעולת הפידול. ככל שמתחילים מוקדם יותר (כבר מגיל שנה וחצי), המעבר לאופני פידול בלי גלגלי עזר יהיה טבעי ופשוט יותר – כבר מגיל שנתיים וחצי!

אופני איזון woom 

ואם כבר עברנו את גיל 3?

לא משנה או הילד או הילדה התנסו קודם באופני איזון או שלא – אחד הדברים המשמעותיים ביותר בחוויית ההצלחה הוא המשקל של האופניים. עבורנו, ההורים, הבדל של שניים או שלושה קילוגרמים עשוי להיראות זניח. אבל לילדים ששוקלים כ-20 ק"ג ואפילו פחות, זה הבדל עצום.

בחירה באופני אלומיניום קלי משקל, ששוקלים לא יותר מ-6 ק"ג, היא אידיאלית לרכיבות ראשונות ללא גלגלי עזר. אופני ילדים סטנדרטיים, במשקל של כ-10 ק"ג, הם פשוט כבדים מדי עבור ילדים שרוצים ללמוד לרכוב מהר ולהתמיד ברכיבה. דמיינו את עצמכם מנסים לרכוב על אופניים במשקל של 40 ק"ג – זה בדיוק מה שהם חווים! 

ואיך אנחנו יכולים לעזור?

קודם כל, אנחנו תמיד נשמח לעזור לכל מי שמנסה ללמד ילד או ילדה לרכוב על אופניים. פשוט דברו איתנו בטלפון 054-602-2447 או שלחו לנו הודעה לוואטספ. אתם תספרו לנו מה ניסיתם עד עכשיו, אנחנו נשאל אתכם עוד קצת שאלות מכווינות – וביחד נצא עם כלים לשיפור הרכיבה. זה ללא עלות, וללא שום התחייבות.

אם תרצו, נשמח גם להתאים לכם אופני איזון או אופני ילדים קלילים ואיכותיים של חברות אירופאיות שמתמחות רק באופני ילדים. הם יהפכו את למידת מיומנויות הרכיבה לסופר קלה ואינטואיטיבית כבר מהפידול הראשון - ויאפשרו לכם לצאת יחד עם הילד או הילדה לרכיבות ארוכות יותר, מהירות יותר ובעיקר מהנות יותר.

בינתיים, אתם מוזמנים גם לפדל לבלוג שלנו או להצטרף אל קבוצת הוואטספ השקטה לקבלת עדכונים - תמצאו שם מדריכים על בחירת אופניים לילדים, תהליך לימוד רכיבה נכון, אירועי רכיבה מומלצים לכל המשפחה ועוד תכנים שקולעים בול, בלי חפירות מיותרות.