מסלול אופניים לכל המשפחה - מרדינג לחוף תל ברוך

עבורנו, משפחה ירושלמית, להגיע לחוף הים זו תמיד סיבה למסיבה. ואם מצליחים גם לשלב את האופניים כחוויה משפחתית, זאת כבר חגיגה של ממש. כטייס מסוקים, אני תמיד מתמלא קנאה כשאני חולף מעל המסלול היפה שעיריית תל אביב פיתחה על קו החוף. לפני שבועיים, סופסוף הצלחתי להגשים חלום קטן ולהגיע לשם עם הילדים.

מסלול אופניים לילדים בתל אביב

החלק הדרומי של הטיילת, בין יפו לנמל תל אביב, הוא ברובו צר, עמוס בכלים חשמליים מהירים וצמוד לכביש סואן. בגלל זה, אנחנו ממליצים להתחיל את הטיול מאזור תחנת הכוח רדינג – ולהתקדם צפונה בהתאם לרמה, לאנרגיות ולניסיון.

נועה על כיסא תינוק

על מה רוכבים?

המסלול כולל מעט עליות קלות, אבל ברובו המוחלט הוא מישורי, כולו בנוי על שביל מסודר – והוא אפילו משלב חציית גשר קטן, שזאת בדרך כלל חוויה כיפית במיוחד לילדים. השביל ממשיך עד לאזור גלילות, אבל אני עשיתי את המסלול עם בת ה-8 שלי, בן ה-5 ותינוקת בת שנה שישבה בכיסא, אז הסתפקנו ברכיבה עד לחוף תל ברוך. עניין של כ-6 ק"מ הלוך-חזור. אם בנקודת הסיום תגלו שבא לכם להמשיך לרכוב, תמיד אפשר לפדל דרומה ולהתחבר למסלולים הנפלאים של פארק הירקון לסיבוב נוסף.

באמצע הדרך עצרנו לאסוף צדפות על החול, ואם יש אפשרות להביא שמיכה לפיקניק – זה בהחלט מומלץ. לנו התאים לסיים בקפה המגדלור שנמצא מול הים בקצה הצפוני של רדינג, מה שהיה גם נקודת היציאה שלנו. ההבטחה לפיצה בנקודת הסיום הפכה את הדרך חזרה למהירה יותר, ואני הזמנתי בירה. מעבר לזה, התפריט במקום כולל בעיקר סלטים וכריכים שמיועדים לבלוטות טעם שעברו את גיל 20. עבורנו זה היה בול מה שצריך, והדרך חזרה הייתה מהירה יותר אחרי שהבטחתי לילדים פיצות. נסו לדמיין לאיזו מהירות היינו מגיעים אם הייתי מספר להם שיש גם גלידה בנמל...

עצירה לאיסוף צדפות על החוף

עצירה בבית קפה

ילדים קטנים שעדיין רוכבים בלי הילוכים אולי יצטרכו דחיפה מדי פעם, אבל בסך הכל מדובר במסלול כיפי, קל ויפהפה שהשאיר את כולנו עם חיוך גדול. עם זאת, שימו לב שרובו ממש על חוף הים – אז בימים עם רוחות חזקות עדיף למצוא לקטנים אתגר אחר.

עצירה בקפה

איך מגיעים?

מילה על מכונית, שבכל זאת נדרשה לנו כדי להגיע מירושלים עם כל זוגות האופניים. אפשר לכוון את ה-waze לקפה המגדלור, ולהגיע כמעט עד למסלול האופניים דרך שביל גישה שמשרת את תחנת הכוח ולצדו מפרצי חניה חופשיים שלרוב ניתן למצוא בהם מקום. כמו כן, אפשר לחנות בחניון רידינג צפון. התשלום אמנם זול (24 ש"ח ליום שלם), אבל החלק המבאס הוא הדרך מהחניון למסלול האופניים בין המכוניות. בכל מקרה, אחרי שתגיעו בזהירות, תקבלו פיצוי הולם.

להורדת קובץ הניווט (GPX) לחצו כאן.

ההמלצה נכתבה על ידי משה קפטובסקי, מייסד BIKES4KIDS ואבא של דורון, יהב ונועה.

רוצים לקבל המלצות קבועות למסלולי רכיבה לכל המשפחה? הצטרפו לקבוצת הוואטספ השקפה שלנו "איפה רוכבים הסופ"ש". הודעה אחת בשבוע, רק על ידי מנהלים, רק תוכן איכותי.

רוצים לשתף אותנו במסלולים האהובים עליכם? כתבו לנו בוואטספ ונשמח להעלות אותם לבלוג!

הפסקת נשימות