געגועים לדרום אדום

מאת משה קפטובסקי
אבא של דורון, יהב ונועה ומייסד BIKES4KIDS
 
בתקופה האחרונה יצא לי לעבור על תמונות ישנות, וצצו לי תמונות מטיול אופניים שכבר כמעט הספקתי לשכוח. ברוח התקופה הנוכחית, הוא מייד עורר את הגעגוע הגדול לרכיבת אופניים בטבע המדהים שבדרום המדינה.
מסלול דרום אדום
את הטיול הזה עשיתי במרץ 2022 יחד עם דורון (הבת הגדולה) שהתחילה לפתח יכולות מרשימות ברכיבה על אופניים עם הילוכים ועם יהב הבן הקטן שעוד היה אז על אופני איזון, ולכן התפנק בכיסא על האופניים שלי. אני מרשה לעצמי להעריך שהיום הוא כבר היה רוכב בקלות מסלול כזה ומשאיר לשנינו אבק, ואני מקווה מאוד שבקרוב נוכל לבדוק את זה :)
 
המסלול מתחיל באזור יד מרדכי ואנחנו עשינו אותו כחלק מאירוע "גלגלים באדום" שארגנה המועצה האזורית חוף אשקלון. בימים כתיקונם הוא מתקיים כל שנה במהלך פריחת הכלניות בתקופת פברואר-מרץ, במקביל לאירועי "דרום אדום" הידועים. כמובן שניתן לעשות את המסלול גם מחוץ לתקופת "דרום אדום" באופן עצמאי, אבל אין ספק שהפריחה המקסימה מוסיפה לו המון. 
הרכיבה כולה בשטח על שבילי כורכר, שלנו העירוניים זה תמיד כיף. פרט לעלייה אחת קשה שדורון עשתה ברגל, רובו מישורי. המסלול הלוך חזור הוא 6 ק"מ, משולט כולו. 
את המסלול מתחילים בקרבת צומת מרדכי, מאחורי תחנת הדלק הממוקמת בצידה הצפון מזרחי של הצומת, שם ניתן גם לחנות אם מגיעים ברכב. המסלול מתחיל לכיוון דרום מזרח עד שהשביל עצמו פונה שמאלה לכיוון צפון מערב.
רכיבה דרום אדום
רכיבה על אופניים לילדים
רכיבת שטח
אופניים 20 אינץ'
רוכבים במקביל לפסי הרכבת ונהנים מנופים פתוחים ופסטורליים עד שמגיעים למנהרה שבה חוצים מתחת לפסי הרכבת. משם ממשיכים מזרחה בשביל שנע בין שדות מעובדים.
השביל מתעקל צפונה בשלב מסויים ומגיע לסיום. גאווה גדולה, עכשיו רק צריך לחזור - אבל לא לפני שאנחנו עושים פיקניק כיפי כהרגלנו :)
דורון רוכבת במסלול מומלץ
פיקניק בטיול אופניים
נוף דרום אדום בטיול אופניים
אוכל בטיול אופניים
עבור דורון זו הייתה הרכיבה הראשונה "בשטח" והיא נהנתה מכל רגע - בייחוד לאור העובדה שזה היה בסיום תקופת הקורנה, כשהתאפשר לנו סופסוף לצאת לשאוף אוויר מעולה!
 
בסיום הטיול עייפים אך מרוצים, ביקרנו במתקני ילדים שהוצבו בסיום המסלול ולאחר מכן גם ביקרנו ברפת של יד מרדכי וקינחנו בארטיקים ממרכול הקיבוץ. כך שפרט למסלול האופניים עצמו, ניתן להפוך את היום ליום שלם עם ילדים, מלא באטרקציות.
רפת במהלך טיול אופניים
נקווה כולנו לימים טובים יותר, שבהם נוכל לשאוף אוויר של אחרי מלחמה, עם הילדים, במרחבים המופלאים של הדרום.

לצפייה במפה ולהורדת קובץ הניווט שלנו לחצו כאן.

ההמלצה נכתבה על ידי משה קפטובסקי, מייסד BIKES4KIDS ואבא של דורון, יהב ונועה.
נשמח שגם אתם תשתפו אותנו בחוויות ממסלולים אהובים, וגלגולים שנתנו לכם רגעים של שפיות. כתבו לנו בוואטספ על מסלול שאהבתם (אפשר ממש בכמה מילים), ואנחנו כבר נתקדם משם.

רוצים לקבל המלצות קבועות למסלולי רכיבה לכל המשפחה? הצטרפו לקבוצת הוואטספ השקטה שלנו "איפה רוכבים הסופ"ש". הודעה אחת בשבוע, רק על ידי מנהלים, רק תוכן איכותי.