רכיבת אופניים עם ילדים במקום הכי נמוך בעולם!

נוסעים לחופשה בים המלח או מטיילים באזור? הזדמנות מעולה לשלב גם אופניים!

כן, אנחנו יודעים שים המלח הוא לא בהכרח המקום הראשון שחושבים עליו כשמתכננים טיול אופניים לילדים. אבל אם אתם הולכים לישון במלונות, באכסניות או בחאנים שבאזור - פשוט אל תוותרו על זה. הטיילת של ים המלח היא לא פחות ממדהימה, והרכיבה על מסלול האופניים שלה היא חוויה בלתי נשכחת. חוץ ממלונות ובטן גב, זה רעיון מצוין לשלב אחרי או לפני הרכיבה גם טיול במצדה או בשלל הנחלים באזור.

תיכף נספר עוד קצת על המסלול ועל החוויה שלנו, אבל לפני כן רק נזכיר שאם בא לכם לקבל מאיתנו המלצות קבועות למסלולי רכיבה לכל המשפחה - זה הזמן להצטרף לקבוצת הוואטספ השקטה שלנו "איפה רוכבים הסופ"ש". הודעה אחת בשבוע, רק על ידי מנהלים, רק תוכן איכותי.

המסלול הוא לא מעגלי, אז זה אומר שקודם רוכבים לצד אחד - ולאחר מכן מסתובבים וחוזרים לנקודת ההתחלה. אל תדאגו, הנוף מספיק מהפנט כדי להתפעם פעמיים מכל נקודה. המרחק הוא 4.85 ק"מ לכל כיוון, בתוואי מישורי לחלוטין שמתאים גם לילדים שעושים את הגלגולים הראשונים שלהם בעולם האופניים.

היציאה הדרומית למסלול היא מאזור המלונות בצומת עין בוקק, שמתאימה יותר למי שנמצא בנופש באזור. אנחנו ספציפית חזרנו מטיול בעין גדי והחלטנו לעלות על האופניים שהיו באוטו, אז היה לנו נוח יותר להתחיל את המסלול דווקא מהחלק הצפוני של הטיילת ולרדת דרומה עד המלונות. בחלק הצפוני ביותר של הטיילת יש מפרץ חניה מסודר, כך שאפשר לרדת בקלות מהאוטו ולהתחיל לרכוב עם האופניים משם. 

אמא המשיכה באוטו וחיכתה לנו עם גלידה קרה בסניף ארומה שבאזור המלונות - פרס מעולה לסיום הטיול. הטיול כאמור, יחסית קל, ומאוד מישורי. הקטן שלנו עשה את כל הדרך עם אופני איזון WOOM 1 PLUS. ועכשיו, גם הוא וגם הגדולה יכולים לומר בגאווה שהם רכבו על אופניים במקום הנמוך ביותר בעולם!

ומה לגבי טמפרטורות? זה אומנם דורש יותר הקפדה ותכנון מראש, אבל אפשר לעשות את המסלול גם בקיץ. שימו לב לצאת או בשעות הבוקר המוקדמות מאוד, או בשעות הדמדומים היפהפיות - וכמובן לבדוק לפני כן את הטמפרטורות, להצטייד בבקבוקי מים, לעצור למנוחות לפי הצורך ולהיות ערניים. אנחנו עשינו את המסלול בשנה שעברה, באמצע אוגוסט - והיה נהדר.

ההמלצה נכתבה על ידי משה קפטובסקי, מייסד BIKES4KIDS ואבא של דורון, יהב ונועה.
רוצים לשתף אותנו במסלולים האהובים עליכם? כתבו לנו בוואטספ ונשמח להעלות אותם לבלוג - וגם לפנק אתכם במתנה שווה מהחנות שלנו!

רוצים לקבל המלצות קבועות למסלולי רכיבה לכל המשפחה? הצטרפו לקבוצת הוואטספ השקטה שלנו "איפה רוכבים הסופ"ש". הודעה אחת בשבוע, רק על ידי מנהלים, רק תוכן איכותי.